четвер, 22 січня 2015 р.

Підсумки презентації Microsoft 21.01.2015


Вчора, 21 січня пройшов другий захід від Microsoft, присв’ячений Windows 10. Але як виявилось, компанія показала «трошки» більше
ніж від них очікували.
Перше, про що розповіли стала саме нова версія операційної системи. Спочатку було наголошено на створенні єдиної екосистеми для всіх пристроїв із спільним магазином додатків.

Потім заявили про те, що відрізняє «новий» Microsoft від попереднього, а саме – безплатне оновлення до нової оськи користувачів Windows 7 і 8 та мобільної версії 8.1.
На відміну від попередньої прев’юшки відбулись деякі зміни в користувацькому інтерфейсі. Змінилась панель завдань, центр сповіщень і зявилась можливість розгортання пуску на весь екран.

Також увагу приділили функції переходу між десктопним та планшетним режимом. Система сама «бачить» чи підключено клавіатуру і від цього залежить режим роботи пристрою.

Одним з най більш очікуваних, особисто для мене, доповнень стала поява голосового асистента Cortana. До того ж вона стала розумнішою, сама навчається в процесі її використання та стала тісно інтегрованою з пошуковою системою Bing.

Після демонстрації десктопних можливостей десятки перейшло до її мобільної версії Windows Phone 10. Новий інтерфейс, синхронізація всіх пристроїв, нова клавіатура, голосовий набір тексту, нові налаштування, можливість переміщення клавіатури по екрану тощо. Також знову зроблено акцент на кросплатформеності для доповнення великих планшетів пристроями з діагоналлю до 8 дюймів.
Тут мені подобається майже все. До настільної версії ОС взагалі питань немає і до того, як вона адаптується з використанням клавіатури. Але от в порівнянні з мобільною новий Android 5.0 імпонує значно більше. Правда тут питання виникають виключно до користувацького інтерфейсу…

І потім слухи підтвердились. Microsoft продемонстрували публіці новий браузер для нової ОС – проект Spartan. Окрім використання нового движка і пришвидшення його роботи, нововведенням стали можливості створення заміток та додання коментарів поверх сторінки і можливість ділитись цим вмістом. Додали режим читання, який адаптує сторінку приховуючи непотрібні елементи. Крім того, Spartan підтримує голосового помічника Cortana.

Потім на сцену піднявся голова команди Xbox та розповів про додаток Xbox для Windows 10. Даний продукт дозволить зробити ігри більш інтерактивними і соціальними та дозволить обєднати всі пристрої з акаунтом десятки і створити єдиний загальний список ігор. Таким чином Xbox Live ще більше об’єднає консоль, ПК та інші пристрої. Завдяки такій платформі відкриється можливість користувачів Windows 10 і Xbox одночасно грати одну і ту ж гру.

З новою ОС також прийде новий DirectX 12, за більш реалістичного ігрового процесу дозволить знизити навантаження на систему і відповідно дозволить появитись на мобільній платформі більш крутіших релізів. А ще появиться підтримка стримінгу ігор з консолі на планшет. Тобто підключившись віддалено до Xbox із свого планшету можна поганяти в GTA 5.
Я не являюсь фанатом ігор, але розумію, що завдяки такій кросплатформеності ігри будуть виходити не тільки ексклюзивами на консолі, а й на ПК, що безсумнівно є великим плюсом. Окрім того дозволить грати в більш потужніші ігри на смартфонах та планшетах.

І ось після цього Microsoft показали те, чого від них точно не очікували. Першим став 84-дюймовий «планшет» з 4К розрішенням сенсорного екрану, мікрофонами, динаміками, камерами, датчиками, NFC-чіпами і всім в цьому дусі. Під таку дошку адаптовані як інтерфейс, так і додатки і вона може стати корисною в офісах або ж в навчальних закладах.

Те як роботу Hub було продемонстровано на презентації, мені сподобалось. Прикладів використання можна навести безліч. Якщо вона дійсно з такою легкістю працює з 3D-моделями, то стає незамінним пристроєм в роботі архітекторів, інженерів, дизайнерів тощо. Також в навчальних закладах її можна використовувати для відділеного навчання учнів. Наприклад, викладач може проводити лекцію пояснюючи та записуючи необхідне на дошці і одночасно транслювати це іншим учням в мережі.

Після цього їх вже там конкретно понесло і вони продемонстрували свою версію віртуальної реальності – Windows Holographic. І при чому показали не якийсь там концепт, який ми там до 2020 може зробимо, а саме робочий пристрій-гарнітуру Microsoft HoloLens і деякі з їхніх можливостей. Гарнітура являє собою голографічні окуляри віртуальної реальності з трьома процесорами, які сприймають голограму та створюють об’мний звук.

API для роботи з голограмами присутні у всіх версіях Windows 10. Також в новій операційці буде середовище HoloStudio призначене для надання засобів для самостійного створення голограм. На презентації було продемонстровано процес створення за допомогою голограми 3D-моделі квадрокоптера, який потім перетворився на реальний за допомогою 3D-принтера.


Остання частина презентації стала найменш очікуваною і найбільш цікавою. Особисто мене компанія дуже здивувала і потішила та продемонструвала як майбутнє втілюється в життя вже сьогодні. Сподобалось практично все. Тепер залишається чекати на вихід новинок у широке користування та застосування.

Немає коментарів:

Дописати коментар